RD Suchdol nad Odrou – pasivní dům

Rodinný dům byl navržen tak, aby nabízel dostatek prostoru nejen pro čtyřčlennou rodinu, ale i pro jejich pracovní potřeby a záliby.

Objekt je obdélníkového půdorysu, zastřešený sedlovou střechou s vikýřem. K této hlavní hmotě jsou připojeny dvě nižší. Hmota skladu, která tvoří zároveň clonu od ulice k části soukromé zahrady. A hmota garáže, připojená ze severní strany pozemku. Ta je vůči průčelí domu zasunutá a tvoří tak kryté stání pro zaparkování dalších aut a závětří pro vstup. Žádná z těchto hmot konstrukčně nezasahuje do vzduchotěsné obálky domu.

Dominantou interiéru je částečně vetknuté velkorysé schodiště, umístěné ve společenské části domu. Prostor obývacího pokoje s kuchyní je otevřený a prosklenou fasádou navazuje na venkovní terasu a bazén.

Důležitým aspektem návrhu bylo světlo. Terasa bude krytá venkovními náklopnými lamelami, které zajistí potřebné zastínění a úkryt před deštěm. Při otevření však do interiéru vnesou potřebné světlo.

V 2.NP je umístěna prostorná ložnice s šatnou, dětský pokoj a hygienické zázemí. Z důvodu případného oddělení dětských pokojů byl v centrální části navržen vikýř.

Aby dům byl promyšlen do posledního interiérového detailu, klientům pomohlo studio Moškořdesign.

Rodinný dům:

Vnitřní dispozice: 5+kk, sklad, garáž
Vnější rozměry: 22 m x 14,5 m
Výška objektu: 8,5 m
Zastavěná plocha: 216 m2
Obestavěný prostor: 1040 m3
Užitná plocha: 220 m2
Technická výbava: rekuperační vzduchotechnická jednotka, bojler s tepelným čerpadlem, vytápění stropními el. fóliemi v kombinaci s podlahovými rohožemi, fotovoltaické panely, centrální vysavač

 

Zaujal Vás projekt?

A rádi byste měli podobný a nebo úplně dle své představy nebo koncepce? Neváhejte se na nás obrátit.Kontaktovat